05.10 sobota – godz. 11:00 – 12:00

Zdrowy talerz przedszkolaka

Czy na talerzu zawsze powinien pojawić się owoc lub warzywo? A jaką ilość mięsa warto spożywać?

Z czego powinien składać się zdrowy obiad, kolacja czy śniadanie?
Za pomocą warsztatu z wykorzystaniem papieru, żywności oraz kreatywności, dzieci dowiedzą się, jak warto dobierać składniki na swój talerz, aby dostarczyć organizmowi dużo energii i niezbędnych składników do prawidłowego wzrostu.
Pokażemy również sposoby na to, żeby posiłki nie były monotonne, a dzieci zadowolone z ich spożywania. Stworzymy swoje własne talerze do konsumpcji w EKOlogice oraz zabrania do domu:)

 

09.10  środa – godz. 1600-1900

Dermokonsultacje z Madame Justine

 

Jesień to czas regeneracji naszej cery po lecie i przygotowania jej do zimy!

 

Jesienią walczymy m.in. z: plamami posłonecznymi, niedostatecznym nawilżeniem i szarym odcieniem cery, nadmiernym łuszczeniem spowodowanym wiatrem i rozpoczynającym się sezonem grzewczym. Z tego względu warto zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry już teraz! Jak to zrobić z głową, by skóra odwdzięczyła się zdrowym blaskiem?

 

Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie i dowiedzieć się więcej o pielęgnacji dostosowanej do Twojej cery, koniecznie przyjdź do nas na dermokosultacje prowadzone przez dr Justynę Karbownik-Kopacz - pasjonatkę naturalnej pielęgnacji.

 

Justyna będzie tego dnia do Waszej dyspozycji przez trzy godziny od 16:00. Zapraszamy wszystkie Panie i Panów!

 

 

14.10.2019- godz.1800-1900

Jak działają na nas środki czystości? Jak sprzątać „zdrowiej”?”

 

Sprzątanie jest integralną częścią naszego życia - każdy z nas w swoim domu posiada zapewne kilka różnych preparatów czyszczących. Utrzymanie porządku i higieny w mieszkaniu to jedna z podstawowych zasad spokojnego życia.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się co tak naprawdę kryje się w Twoich środkach czystości? Czy zastanawiałaś się jak działają na środowisko naturalne i jak po kryjomu mogą szkodzić Twojemu zdrowiu?

Wiele osób mylnie twierdzi, że ekologiczne środki do czystości są nieskuteczne, albo po prostu nudne. EKOlogika zaprasza na warsztaty, które z pewnością udowodnią Ci, że naturalne środki mogą być równie skuteczne co tradycyjne, a przy tym „zdrowsze” dla środowiska i człowieka! J

Wstęp wolny, zapraszamy!

 

19.10.2019- godz. 1200-1300

Kilka słów o zero waste i…szyjemy woreczki wielorazowego użytku!

Dla kogo? Warsztaty dla dorosłych oraz dzieci od 5 lat

W obecnym świecie coraz więcej mówi się na temat ilości śmieci wytwarzanych przez człowieka. Ruch zero waste, zakładający ograniczenie odpadów do minimum coraz szybciej rozwija się w Polsce i trafia do obywateli, którzy dokonują coraz bardziej świadomych wyborów.

Tym razem EKOlogika chce zapoznać z ideą zero waste zarówno dorosłych, jak i ich pociechy! Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do wspólnego szycia woreczków wielorazowego użytku! Będzie to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu oraz poszerzenia wiedzy z zakresu zero waste. J

 

Wstęp wolny, zapraszamy!

 

25.10.2019- godz. 1800-1930

Porozmawiajmy o wnętrzu… Jak dotrzeć do prawdy o sobie i na zawsze zrozumieć siebie?

Dla kogo? Warsztat dla osób zainteresowanych holistycznym podejściem do życia.

Jesień często sprzyja gorszemu samopoczuciu, przygnębieniu, zwiększeniu stresu… Dla wielu ludzi jesień jest czasem refleksji oraz przeprowadzeniem „bilansu aktualnego” życia. Zawiera się w nim często stan zdrowia organizmu, ogólne samopoczucie, czy zadowolenie z życia. Jeśli ogólny wynik nie jest satysfakcjonujący, a organizm zdaje się krzyczeć o pomoc, warto dowiedzieć się, czym jest holistyczne podejście do zdrowia.

Głównym założeniem holistycznego podejścia do zdrowia jest postrzeganie człowieka jako całości. Ciało, dusza i emocje stanowi jedność- dlatego gdy cierpi jedna część, cierpi cały organizm. Aby być szczęśliwym nie wystarczy zadbać o ciało- należy również poświęcić czas na poznanie swojego wnętrza i zrozumienie siebie…

EKOlogika zaprasza na warsztaty prowadzone przez Bogdana Filipkowskiego, który wyjaśni czym jest holistyczne podejście do zdrowia oraz pomoże w zrozumieniu, jak dotrzeć do prawdy o samym sobie.

Wstęp wolny, zapraszamy!

 

26.10.2019- godz. 1200-1300

Próchnica okiem dietetyka

Warsztat dla dzieci w wieku od 4 lat.

 

Czy wiesz, że próchnica to najczęściej występująca choroba u dzieci? W wieku 3 lat u 64% dzieci stwierdza się próchnicę zębów mlecznych, a w 7. roku życia aż u 86%!

Wielu rodziców wychodzi z założenia, że o mleczaki nie trzeba dbać, bo przecież i tak wypadną. Jest to błędne założenie- próchnicę mleczaków koniecznie trzeba leczyć, nieleczona może prowadzić do uszkodzenia zawiązków zębów stałych oraz do wad zgryzu!

Każdy wie, że trzeba dbać o odpowiednią higienę jamy ustnej, aby temu zapobiec. Ale jak to jest z dietą? Czy istnieją produkty, które chronią zęby przed próchnicą?

Na naszych warsztatach spojrzymy na próchnicę pod kątem dietetycznym. Oprócz sporej dawki wiedzy, nie zabraknie również zabaw np. z kostkami cukru J

Spotkanie poprowadzi dietetyk  - Magdalena Piekarniak.

Wstęp wolny, zapraszamy!

 

 28.10.2019- godz. 1800-1900

Pacjent onkologiczny, a dieta.

Dla kogo? Warsztat dla pacjentów w chorobie i/ lub po jej przebyciu oraz wszystkich zainteresowanych.

EKOlogika chce przekazać to o czym na oddziałach chorób onkologicznych mówi się mało lub w ogóle, to o czym wiadomo od dawna, ale do Polski dociera powoli, to o czym nie będzie się słyszało, bo stoją za tym zbyt duże koncerny farmaceutyczne…

… bo na pewno wiesz, że im lepszy stan odżywienia chorego w momencie wykrycia nowotworu, tym wyższa skuteczność leczenia onkologicznego i większa szansa na pokonanie choroby? Właściwy sposób żywienia również w trakcie leczenia onkologicznego jest integralnym elementem terapii. Może ograniczyć ryzyko wystąpienia powikłań w okresie leczenia operacyjnego, zminimalizować skutki uboczne chemioterapii czy radioterapii oraz pozytywnie stymulować układ odpornościowy i naturalne siły obronne organizmu do walki z nowotworem.

Jeśli zależy Ci, aby dowiedzieć się więcej o żywieniu w chorobach nowotworowych oraz suplementacji (lub jej ograniczeniu), serdecznie zapraszamy na warsztaty prowadzone przez naszego dietetyka - Julię Nikolopoulou, która miała okazję zdobyć doświadczenie pracując na oddziale onkologicznym.

Wstęp wolny, zapraszamy!