11 maja – godz. 11:00-12:00

Zapachowe zabawy na lato!

Zbliża się lato pełne słońca i wolnego czasu dla naszych pociech. Jest to najlepszy moment na wspólne, aktywne i ciekawe spędzanie czasu. EKOlogika proponuje nietypowe podejście do tematu – zabawę zapachem! Już 11 maja o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci Zapachowych Zabaw na Lato. Jest to idealna okazja żeby poznać kreatywne sposoby spędzania wolnego czasu, które z pewnością zaciekawią dziecko, ale też pozwolą mu poznać coś nowego i lepiej się rozwijać! Z pewnością również rodzicom spodoba się ten pomysł i dzięki zapachom odkryją w sobie swoje wewnętrzne dziecko. ;)

A może znów zrobimy zapachową kolorową ciastolinę?

Wstęp wolny, zapraszamy wszystkie dzieciaczki od 4 roku życia.

 

18 maja – 12:00 – 17:00 - III urodziny EKOlogiki.

12:00 – Start imprezy! Degustacje nowości EKOlogiki.

Zapraszamy wszystkich sympatyków EKOlogiki do wspólnego świętowania minionych trzech lat i rozmów o kolejnych latach i pomysłach do wspólnej realizacji!

12:15-13:00 - Zero waste dla dzieci. Co warto wiedzieć więcej o środowisku? Warsztat dla dzieci od 4 lat.

 

Obecnie wiele mówi się na temat ilości śmieci wytwarzanych przez człowieka. Ruch zero waste, zakładający ograniczenie odpadów do minimum. Na szczęście coraz szybciej rozwija się w Polsce i trafia do świadomości obywateli, którzy dokonują zmian w swoim życiu na korzyść środowiska. Tym razem EKOlogika chce zapoznać z ideą zero waste szczególnie dzieci, by kształtować proekologiczne postawy od najmłodszych lat, a przy tym zainteresować naszych małych Klientów tematem środowiska.

Od woreczków wielorazowych przez recykling i kreatywne pomysły przerabiania rzeczy, dzieci będą mogły zobaczyć jak fajny i mądry to jest pomysł! :)

 

13:00 – 13:15 - Tort (bez cukru i glutenu:). Zapraszamy Sąsiadów, Klientów, Sympatyków EKOlogiki na pyszny i zdrowszy tort

 

 

13:15–14:00Zioła do Twojej apteczki (również w podróży). Warsztat z hobbystą

Masz nawracające problemy z pęcherzem? Nie wiesz co zrobić, gdy w środku nocy dziecko budzi się z temperaturą, a Ty nie masz w domu żadnych leków na jej obniżenie? Zaczął boleć Cię ząb, a wizyta u stomatologa możliwa jest dopiero jutro? Dziecko nabiło sobie guza, a Ty chciałbyś, aby jego czoło nie wyglądało tak źle? Mamy sposoby na to, aby w takim przypadkach nie kierować się od razu do apteki.

Zamiast leków wykorzystamy zioła. To właśnie o nich będzie warsztat z hobbystką, która na co dzień korzysta z dobrodziejstw,  które dała nam natura i wie, że to działa! W trakcie warsztatu nie zapomnimy o skompletowaniu mini apteczki na wakacyjny urlop.

14:00-15:00Sekrety odmładzającego masażu twarzy. Warsztat z fizjoterapeutą.

Broda, okolice ust, policzki, nos, okolice oczu, czoło – to podobno odpowiednia kolejność przy wykonywaniu masażu twarzy. O tym czy na pewno i jak długo skupiać się na odpowiednich okolicach opowie nam doświadczony fizjoterapeuta, a dokładnie kobieta- Larysa Kulisz, która popularyzuje ten rodzaj masażu, jako świetny pomysł na zachowanie młodego wyglądu twarzy, szyi i dekoltu.

15:00-16:00Nowy wymiar piękna. Natura wie lepiej. Spotkanie z kosmetologiem.

Naturalna pielęgnacja skóry może wydawać się chwilową modą, trendem i niewiele znaczącą przygodę, jednak powinno się ją traktować jak styl życia.

Wiele osób rezygnuje z naturalnej pielęgnacji ponieważ nie widzą skutków albo co wcale nie jest takie rzadkie stan skóry ulega pogorszeniu. Przyczyn jest oczywiście wiele. Najczęstsze z nich to źle dobrane preparaty pielęgnacyjne, nieodpowiedni sposób nakładania na skórę, potencjalne alergie i nietolerancje, w przypadku samodzielnego przygotowywania produktów – złe ich zestawienie lub nieodpowiednie proporcje czy niewłaściwy sposób przechowywania produktów. Poza tym naturalnej pielęgnacji trzeba się nauczyć. Innej drogi nie ma. W tym przypadku jest to nie tylko opłacalne ekonomicznie ale również z pożytkiem dla własnego zdrowia i urody co akurat jest bezcenne.

Nasz kosmetolog Justyna Karbownik udzieli wszelki rad związanych z używaniem kosmetyków naturalnych do każdego rodzaju skóry.

16:00 – 17:00 Indywidualne dermokonsultacje z kosmetologiem.

Na konsultacje z ww. Justyną Karbownik prosimy o zapisy. Przyjmujemy je osobiście, tel.,  przez FB czy e-mail.

 

29 maja - godz. 18:30-19:30

Żywienie dzieci w wieku od 1 do 5 roku życia

Warsztat z dietetykiem mgr Mateuszem Gembą skierowany do rodziców, dziadków, osób mających wpływ na dietę dziecka.


Zdrowa dieta to jeden z najważniejszych czynników wspierających poprawny rozwój dzieci. Warto zacząć wprowadzać ją od malutkiego, by pociecha zdrowo rosła, ale również by szybko uczyła się zdrowych nawyków, które przydadzą się na całe życie. Wprowadzenie zdrowego żywienia do diety nie jest jednak łatwe, szczególnie przy diecie dziecięcej, gdzie trzeba zwrócić uwagę na wiele elementów. Odbył się już u nas warsztat dla dzieci do 1 roku życia. Teraz przychodzimy z pomocą rodzicom dzieci od 1 do 5 roku życia!

Zapraszamy rodziców i nie tylko na ten pouczający wykład w przyjazne atmosferze. Z pewnością zyskają Państwo dużą wiedzę na dany temat, co ułatwi przygotowanie menu dla swojej pociechy!

Wstęp wolny, zapraszamy!

 

21 maja godz. 19:00 - 19:45

Z cyklu porady p. Zosi: Wyjazdowe triki nie tylko kulinarne. Żyj zdrowo również w podróży!

Zbliża się weekend....masz gości vege lub na diecie bezglutenowej i nie masz pomysłu na dania które oni mogą zjeść? Wyjeżdżasz i chcesz być dobrze przygotowana na ewentualne niespodzianki? Nie masz sprawdzonego naturalnego sposobu na komary i kleszcze? Jeżeli interesują Cię te tematy i chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszamy do EKOlogiki na warsztaty z cyklu kulinarne ( i nie tylko) porady P. Zosi.